Atypické ZZ

Pořiďte si zahradní kuchyni pod svůj altánek či pergolu a užívejte si tak ještě více chvíle posezení se svou rodinou nebo přáteli.

Zahradní kuchyně

Venkovní kuchyně obvykle nebývají zamýšlené k velkému a složitému vaření. Slouží k přípravě pokrmů zejména, když přijde návštěva, abyste nemuseli odbíhat do domu, nebo k přípravě jednodušších jídel. Není dobré, když do kuchyně musíte chodit přes celou zahradu, přece jen občas bude třeba pro něco zaskočit domů.

Ačkoliv zní vaření venku na čerstvém vzduchu jako sen, ostré sluneční paprsky doplněné horkem sálajícím z plotny ho dokážou proměnit v noční můru. Ideální tedy je umístit venkovní kuchyni do stínu či tam, kde příliš nesvítí. Případně se dá vymyslet nějaké odstínění formou zdi s přesahem u domu nebo pergoly.

Zahradní kuchyně se pod českými pergolami začaly objevovat v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Hlavní motivací k jejich stavbě bylo trávit více času s rodinou a na čerstvém vzduchu. Ovšem zatímco v počátcích si lidé ven dávali podomácku vyráběné stoly s integrovaným turistickým vařičem, dnes si venku snadno zařídíte plnohodnotnou designovou kuchyň.

Obvykle se kuchyně budují pod pergolou či pod altánkem, to kvůli zastínění i jako ochrana před deštěm. V dnešních venkovních kuchyních totiž narazíte na elektrické varné desky, malé ledničky, dřezy s baterií a samozřejmě i grily. Kromě jídla se myslí také na pití, proto se dá pořídit třeba skříň s pípou na točené pivo.

Previous
Next

Cenovou nabídku na míru vám připravíme zcela zdarma.
Kontaktujte nás přes náš nezávazný formulář.

Cenovou nabídku na míru vám připravíme zcela zdarma. Kontaktujte nás přes náš nezávazný formulář.

Každá kuchyň je svým způsobem specifická

Vnitřní kuchyně je vždycky třeba tvořit na míru podle toho, jak moc jste v domácnosti zvyklí vařit, jestli potřebujete hodně úložného prostoru na potraviny, zda toužíte po myčce a potřebujete velký mrazák apod. Pro zahradní kuchyně platí to stejné. Budují se vždycky na míru podle toho, jak je plánujete používat.

Ještě před hledáním letní kuchyně je tedy nutné si položit otázky:

Podle toho velmi rychle zjistíte, co všechno by vaše venkovní kuchyně měla obsahovat, respektive jaký nábytek, komponenty nebo vybavení do ní potřebujete. Ve venkovních kuchyních je z pochopitelných důvodů vhodné vše umisťovat do uzavíratelných a povrchově odolných skříněk. Lednici, PB láhev i výčepní zařízení díky tomu schováte a navenek nikdo neuvidí, co uvnitř skrýváte.

Větší obytná
plocha

Rychlá
realizace

Zkušení
montéři

Česká
výroba

Působnost
po celé ČR

Cenová nabídka
zdarma

Větší obytná
plocha

Rychlá
realizace

Zkušení
montéři

Česká
výroba

Působnost
po celé ČR

Cenová nabídka zdarma

Kontaktujte nás

Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.